A jó teljesítmény méréshez jó mérőberendezés szükséges. ha jó alkoholos összehasonlító mérést szeretnénk akkor a feladat kicsit összetettebb mert az üzemanyag váltást is meg kell oldani.
Szerencsés helyzetben vagyunk mert a hazai E85 gyártójánál szabadegyházán különleges fékpadot építettek. Illetve a fékpad maga nem különleges, az Energotest által telepített görgős fékpad, a kivitelezéséből adódóan elsőkerék-hajtású járművek mérésére alkalmas.
A különlegesség a falon látható: furcsa csőkígyó mely a hiteles mérésekhez temperált üzemanyag ellátás biztosít kívülről. Vagyis egy másik helységbe telepített üzemanyagtartályból szivattyú nyomja az üzemanyagot, egy melegítő és egy hűtő egységen keresztül. Így igény szerint azonos hőmérsékletű üzemanyaggal lehet mérni minden esetben. Ha kell akkor E85 vagy benzin jön a falból. Természetesen az átfolyási adatokat a fékpad is regisztrálja. A mérendő autó üzemanyagrendszerébe gyorscsatlakozókat kell beleépíteni, így az említett rendszerről táplálva lehet a méréseket végezni, és az üzemanyag váltás is azonnal megoldható.
Jelen esetben egy 2006-os 1,4-es Peugeot 307-est mértek a BioEtun elektronika beszerelése után. A gyakran feltett kérdésre voltak kíváncsi, milyen teljesítmény növekedést lehet elérni E85-tel ha lehet egyáltalán.
Jó pár mérést végeztek, benzinnel és E85-tel, bekapcsolt átalakítóval 20% dúsítással és nélküle. A mérések nagyjából hozták a várt eredményt amiről az alkoholra átállt autóstársak beszámoltak.
Egészen 4000 fordulatig az alkohollal látványosan nyomatékosabb lett az autó. Sőt ha megnézzük a nyomatékábrát látjuk hogy az alsó görbén - a benzines üzem közben - két nagyobb beesés látható. Ilyenkor valószínűleg elkezd kopogni a motor és a gyári elektronika visszavesz egy kicsit. Alkoholos üzemben ilyesmi nem tapasztalható a görbe szépen emelkedik, sőt már 3200-as fordulaton eléri a nyomatékmaximumot (119,2 Nm 3207 1/min), 4700-4800-tól viszont hirtelen zuhanásba megy át. Ez azért van mert valószínűleg itt érik el az injektorok áteresztő képességük maximumát. Ilyenkor a plusz dúsítás miatt nem tud több üzemanyagot szolgáltatni a gyári fecskendő. Az elégtelen, szegényebb égés miatt meredekebb visszaesés tapasztalható. Ez azt is jelenti hogy 4800 főlé nem érdemes pörgetni a motort. Nagyobb injektorok cseréjével ez is kiküszöbölhető lenne ilyenkor a nyomatékgörbe a benzines felett futna.
Ha a teljesítmény görbét nézzük ott is látható az előző tendencia. A görbe sokkal egyenletesebb mint benzinnel, egészen 4700-ig ahol eléri a maximumot a 75 lóerőt (74,84 LE 4726 1/min) . Ugyan ez az autó benzinnel 5502 fordulaton 77,28 lóerőt tud. Vagyis csúcsteljesítményben két lóerővel kevesebb a szesz, viszont a görbe meredekebb és alacsonyabb fordulaton csúcson van.
Összegzésképpen egy átalakított autó a hétköznapi használatban előnyösebb tulajdonságokat élvez tiszta E85 üzemben. Alacsonyabb fordulaton dinamikusabb és hamarabb eléri a teljesítmény maximumot. Igazi teljesítmény növekedés viszont nem tapasztalható sőt, 4800 fölé pörgetni tilos. Ez hátrányának mondható, bár a hétköznapokban nem valós probléma mert egy ilyen jellegű autót nem szoktunk tiltásig forgatni. A gyári fecskendőkkel a gyári beállításokkal ezt tudja, ha ez valakit nagyon zavarna, egy kis anyagi ráfordítással, kicsivel nagyobb hozamúra cserélhetjük a fejeket. (de csak óvatosan az ilyen tuninggal nehogy benzines üzemben viszont belefulladjon a rendszer) A mérések is bizonyították a BioEtun elektronika nem versenykomputer, de használatával élvezhetjük az E85 előnyös tulajdonságait egy hétköznapi autóval is.